Mean Mother Rear Wheel Bag
Save your vehicle's interior from dirt with the Mean Mother Rear Wheel Bag. Whether its dirty recovery gear, rubbush, or wet towels, this rear wheel bag also give you that extra space.
It is made from heavy duty materials. This bag will stand up to all weather conditions and increase your storage options. Attach a Rear Wheel Bag for your next adventure!
- Useful for storing recovery gear, rubbish, wet swim gear, mud covered boots etc.
- Special anti-theft tag allows for padlock securing from rear of bag to wheel rim.
- Zipper over-flaps help to guard against dust, sand, and rain.
- Reflective strips for increased safety and visibility.
- Heavy duty material with adjustable straps.
- Extra large 41 Litre capacity.
PICK UP & PHONE ENQUIRES WELCOME
Despatched within 24hrs of payment being received.
Specifications
| SKU | MMSBG |
| Barcode # | 9311902039915 |
| Brand | Mean Mother |
| Shipping Weight | 3.000000kg |
| Shipping Width | 0.470m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.005593000m3 |







