OCAM Battery Tray for Isuzu D-MAX 06/2012-07/2020, Under Bonnet
This OCAM battery tray is vehicle-specific, manufactured using heavy-duty steel and is finished in quality powder-coat so you can enjoy long-lasting durability.
No matter how rough the terrain you're travelling, your battery is safe and tight in this tray.
All mounting hardware; nuts, bolts, washers and clamp-downs are included.
Easy installation.
**Battery not included**
PICK UP & PHONE ENQUIRIES WELCOME
Sepecification
- 1 x Battery Tray Kit
KEY SPECIFICATIONS
| SKU | BT-DMAX-12 |
| Brand | OCAM |
| Shipping Weight | 5.000000kg |
| Shipping Width | 0.398m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.023880000m3 |
| Unit Of Measure | ea |


