REDARC BCDC Mounting Bracket to suit Toyota Hilux 2005-15
The REDARC BCDCMB-004 is the solution for mounting your REDARC BCDC charger into the Toyota Hilux 2005-2015. Installation is simple and specific to the engine bay. Made from 304 stainless steel material.
Is designed for optimal airflow to ensure the unit is always working at its best when you need it whether on or offroad.
Comes with instructions and all the fasteners required to mount to your vehicle.
The product includes a 2-year manufacturer's warranty.
PICK UP & PHONE ENQUIRIES WELCOME
Specifications
-
Stainless 304
KEY SPECIFICATIONS
| SKU | BCDCMB-004 |
| Brand | REDARC |
| Shipping Weight | 0.300000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.037m |
| Assembled Width | 0.167m |






