OCAM Night Sky 270 Degree Premium Wing Awning Walls/Tent, Passenger Side, 2.0m
NOTE: This listing is for the awning tent to suit the OCAM Night Sky 270 awning. It attaches to the awning with zippers and comes out on an angle to create a wider covered area. It is a modular design and offers complete awning coverage or partial as may be desired.
NOTES:
-
Suits passenger-side-mounting awning only.
-
270 awning is for demonstration only and sold separately. Click here.
CAMPER WANTING ADDITIONAL SHADE & PROTECTION
-
Made using 420D Oxford Denier fabric.
-
High-quality production ensures it will give you many years of trouble-free service.
-
Designed for easy mounting, this tent wall is designed to suit wing awnings.
-
Includes quality zippers for easy mounting.
-
Comes with a carry bag to ensure walls are protected and extend the life of the product.
PICK UP & PHONE ENQUIRES WELCOME
Specifications
| Awning walls: | 5-panels |
| 420 Denier polyester fabric | |
| Colour: Black with orange trim | |
| Suits: OCAM Night Sky 270 Awning |
| SKU | AWN-270-20-WALLS |
| Brand | OCAM |
| Shipping Weight | 7.000000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.700m |
| Shipping Cubic | 0.052500000m3 |


