OCAM Premium Wingman Awning Tent / Walls, 2.3m, Passenger Side
NOTES:
-
Suits passenger side-mounting wing awning only.
-
Wing awning is for demonstration only and sold separately.
CAMPER WANTING ADDITIONAL SHADE & PROTECTION
- Made using 420D Oxford fabric.
- High-quality production ensures it will give you many years of trouble-free service.
- Designed for easy mounting, this tent wall is designed to suit wing awnings.
- Includes heavy-duty velcro for easy mounting.
- Comes with a carry bag to ensure walls are protected and extend the life of the product.
PICK UP WELCOME
Despatched within 24hrs of payment being received.
Specifications
| Awning walls: | 4 panels (1-piece) |
| 420 Denier polyester fabric | |
| Color: Grey with orange trim | |
| Suits: OCAM Wingman Passenger Side |
KEY SPECIFICATIONS
| SKU | WINGMAN-23-DS-BL-TENT |
| Brand | OCAM |
| Shipping Weight | 7.000000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.030000000m3 |





