Soft Tonneau Cover For Ford Ranger Next-Gen XS, XL, XLT 06/2022-On , Dual Cab
**Images are for display purposes only**
WARRANTY: 2 YEARS
- Built to OEM standards
- Waterproof
- Exceptionally smooth operation; enjoy using it every time
- Easy to install; screw holes and brackets are provided for a no-drilling roller cover installation.
- Suitable for utes with or without a tub-liner
- Highest industry standards; no-fuss 2-year warranty
- Tough and secure packaging for safe shipping.
Notes:
- Does not suit Wildtrak models
PICK UP & PHONE ENQUIRIES WELCOME
Dispatched within 24hrs of payment being received.
Specifications
| Weight: | 8 Kgs |
KEY SPECIFICATIONS
| SKU | TC-S-Ranger-23 |
| Brand | OCAM |
| Shipping Weight | 8.000000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 1.590m |
| Shipping Cubic | 0.043884000m3 |
| Unit Of Measure | ea |



